Ciudad Real - Tatran Prešov 39:24 v 2. kole F-skupiny LM

08.10.2005 Celý región

Ciudad Real 8. októbra (TASR) - Hádzanári slovenského majstra Tatrana Prešov neuspeli podľa očakávania ani vo svojom druhom vystúpení v F-skupine Ligy majstr...
Ciudad Real 8. októbra (TASR) - Hádzanári slovenského majstra Tatrana Prešov neuspeli podľa očakávania ani vo svojom druhom vystúpení v F-skupine Ligy majstrov. Po minulotýždňovej vysokej domácej prehre s maďarským Veszprémom (23:35) v piatok na palubovke favorizovaného španielskeho klubu BM Ciudad Real inkasovali ďalšiu nádielku a prehrali 39:24.

V priebežnej tabuľke sú zverenci trénera Františka Šulca na poslednej priečke, v treťom kole sa v sobotu 15. 10. (18.00) predstavia v Bukurešti proti miestnemu Dinamu Baumit, ktorý zatiaľ tiež čaká na prvé body.
V hale Quijote Arena začali Prešovčania veľmi smelo a nielenže sa ujali vedenia, ale až do šiestej minúty museli domáci vždy doťahovať jednogólový náskok zeleno-bielych. Vo vyrovnanej partii pokračovali Prešovčania až do polovice úvodného polčasu (7:7), no vzápätí káder hostiteľov nabitý medzinárodnými hviezdami prelomil odpor slovenského šampióna a až do prestávky zvyšoval svoj náskok, postupne až na rozdiel 10 gólov. Na rýchle tempo zástupcu krajiny úradujúcich majstrov sveta Tatran nestačil ani po obrátke a náskok Ciudadu naberal priepastné rozmery (v 44. min 29:14). Napriek vysokému rozdielu v skóre napätie medzi hráčmi oboch tímov neopadalo a po jednej z viacerých potýčok s hráčmi súpera uvidel prešovský Kozlov červenú. V nasledujúcej štvrťhodinke sa domáci síce už aj zásluhou niekoľkých vydarených zákrokov Dušana Bakšu prestali slovenskému súperovi gólovo viacej vzďaľovať, no naďalej pohodlne kráčali za víťazstvom a dvoma bodmi v skupine.

BM Ciudad Real - Tatran Prešov 39:24 (20:10)

Ďalší zápas F-skupiny: MKB Veszprém KC - Dinamo Baumit Bukurešť 37:27 (20:13)